AKTYWNE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Pakiet Aktywne Spotkanie z Historią to idealne rozwiązanie dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat.

W cenie pakietu wejście na Wieżę Czerwoną, wstęp do Centrum Edukacji Historycznej oraz przejażdżka autobusem elektrycznym. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzyma od nas mały upominek. Za dodatkową opłatą 200 zł z przyjemnością zorganizujemy ognisko lub poczęstunek grochówką wojskową.

Program wycieczki:

Zaczynamy od Centrum Edukacji Historycznej, które zwiedzamy pod opieką dedykowanego Przewodnika. W obiekcie znajduje się wystawa multimedialna przybliżająca losy żołnierzy od momentu uzyskania przez Polskę niepodległości do wybuchu II Wojny Światowej. Podczas zajęć będziecie mogli przymierzyć historyczne umundurowanie wraz z nakryciami głowy i przenieść się w dawne czasy przy pomocy multimedialnego lustra.

Po zwiedzeniu ekspozycji zapraszamy na warsztaty kreatywne pod nazwą „Młody fortyfikator” podczas, których dowiecie się jak budowano fortyfikacje oraz jakie były zadania ich poszczególnych elementów. Co więcej, podczas warsztatów zbudujecie Twierdzę według własnego projektu.

Następnie zapraszamy Was na wycieczkę autobusem elektrycznym po niedostępnych częściach koszar obronnych. Podczas przejażdżki zobaczycie: bramę kadetów, wieżę ciśnień, plac broni pancernej, budynki sztabowe, wieżę wodną, bramę Napoleona, taras Bonaparte, elewator, gołębnik, pomnik kotwica, działobitnie, areszt, Wieżę Czerwoną.

Dojazd i miejsce spotkania z przewodnikiem: Twierdza Modlin ul. Generała Józefa Bema 200C, 05-100 Modlin

Tutaj bezpiecznie zaparkujesz samochód lub rower. To również idealna lokalizacja na zbiórkę przed autokarem lub spotkanie z Waszym przewodnikiem.

Pamiętaj!