Biegiem do koszar! 2023 – galeria zdjęć

FILM ORAZ GALERIA ZDJĘĆ Z BIEGU DO KOSZAR, KTÓRY ODBYŁ SIĘ 20 maja 2023 r.:

Startujemy o 20:00.
Należy być wcześniej, ponieważ do godziny 19:00 – wydajemy pakiety startowe.

Serdecznie zapraszamy na Biegiem do koszar – wyjątkowe wydarzenie biegowe, które odbędzie się 20 maja 2023 roku. To niepowtarzalna okazja dla każdego miłośnika biegania, który szuka nowych wyzwań i chce spróbować swoich sił w nietypowych warunkach.

 

Bieg nocny to wyjątkowe doświadczenie, które pozwala poczuć niepowtarzalną atmosferę i emocje towarzyszące bieganiu po zmroku. Trasa biegu o długości 5 km poprowadzona jest prawie w całości po najdłuższym budynku Europy – Koszarach Obronnych w Twierdzy Modlin. To niezwykłe miejsce, które przyciąga wielu turystów z całej Polski i Europy. Kompleks fortyfikacji obronnych Twierdzy Modlin to także unikalne miejsce zabytkowe, którego historia sięga XIX wieku.

Biegiem do koszar to doskonała okazja do tego, aby spróbować swoich sił w biegu nocnym oraz zobaczyć Twierdzę Modlin w zupełnie nowym świetle. To również wspaniała okazja do poznania nowych ludzi, spędzenia czasu w niezwykłym miejscu oraz poprawienia swojej kondycji. Zawody organizowane są z pełnym profesjonalizmem, z dbałością o bezpieczeństwo uczestników oraz przyjazną atmosferą. Nie przegap okazji, by wziąć udział w jednym z najciekawszych biegów w Polsce. Do zobaczenia na starcie!

Kiedy to ma być i dlaczego?
20 maja 2023 roku nie jest przypadkową datą. Jest to sto druga rocznica rozpoczęcia walk na górze Św. Anny w czasie III powstania śląskiego, w którym brali udział kadeci z Korpusu Kadetów nr 2 w Modlinie. Na pamiątkę ich heroicznej postawy Marszałek Józef Piłsudski ustanowił dzień 21 maja oficjalnym Dniem Kadeta. Jest on obchodzony do dziś. Uczcijmy go wspólnie, wspominając historię napisaną przez tych młodych bohaterów.

Jaki jest temat przewodni?
Medale, koszulki i inne gadżety, które przewidzieliśmy w tegorocznej edycji biegu będą nawiązywały do symboli historycznych związanych z Twierdzą Modlin. Obchodzimy wspólnie dzień kadeta, wspominając historię napisaną przez tych młodych bohaterów.

Klasyfikacje:
1. Open Kobiet
2. Open Mężczyzn
3. Kategoria drużynowa – aby zostać sklasyfikowanym w kategorii drużynowej zawodnicy muszą być zapisani z identycznie brzmiącymi nazwami. Do kategorii drużynowej będą wliczane 3 najlepsze czasy. W zespole musi być co najmniej jedna kobieta.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
@Mazowsze serce Polski

Film z 2021 roku, przedstawiający Biegiem do koszar: 

Jak do nas trafić?