Jak dojechać do Twierdzy Modlin?

Twierdza Modlin znajduje się zaledwie 36 km na północ od Warszawy. Pociąg z Warszawy Centralnej pokona ten dystans w około 30 minut. Wysiadając na stacji kolejowej Modlin wysiadasz w rzeczywistości w Nowym Dworze Mazowieckim na terenie jednego z osiedli (Modlin Stary). Serce modlińskiej twierdzy, do którego chcesz się dostać również jest jednym z osiedli Nowego Dworu Mazowieckiego (Modlin Twierdza) i znajduje się około 3,5 km od stacji kolejowej. Dystans ten możesz pokonać pieszo poruszając się ulicami: Mieszka I, Kaszewskiego, Chłodnia, Ledóchowskiego, Poniatowskiego i Bema. Jeśli zaplanowałeś wycieczkę rowerową ale nie masz swojego roweru możesz skorzystać z działającej w sezonie wypożyczalni rowerów miejskich. Do serca twierdzy prowadzi ścieżka rowerowa.

Rowery miejskie sprawdzisz tutaj! 

Na terenie Twierdzy Modlin działa kilka podmiotów działających w obrębie turystki. Posiadają swoje fanpage, strony i pinezki. Z uwagi na dłuższy czas działania oraz zlokalizowanie pinezek na naszych nieruchomościach lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie najprawdopodobniej nie trafisz do nas.

Właściwą pinezkę znajdziesz tutaj!

Aby dojechać z Warszawy do Twierdzy Modlin potrzebujesz około 30 minut. Oczywiście zakładając, że nie będzie korków. Zarówno z Warszawy jak i innych miast dojedziesz do nas drogą ekspresową S7. Możesz też jechać drogą krajową nr 62. Z uwagi na wielkość Twierdzy Modlin i zmiany ciągów komunikacyjnych przez wojsko na przestrzeni przeszło 200 lat, będą już w twierdzy możesz o tym nie wiedzieć. Pamiętaj, że masz do czynienia z największą twierdzą w Europie, której dzisiejszy obszar to 250 hektarów. W jej sercu mieszka ponad 5000 osób. Gdy będziesz na miejscu musisz znaleźć skrzyżowanie ulic Bema i Poniatowskiego. Z tego skrzyżowania zjeżdżasz w stronę szlabanów automatycznych (czerwony wjazd A). Parking jest płatny 3 zł za godzinę. Na terenie znajduje się parking na 150 samochodów tuż obok multimedialnego Centrum Edukacji Historycznej – Prochownia 197. Kasy parkingowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Bramy Kadetów.

Bramę Kadetów znajdziesz tutaj!

Do Twierdzy Modlin możesz też dopłynąć kajakiem. Nieopodal twierdzy i stacji kolejowej znajduje się plaża wraz z wypożyczalnią kajaków. Kilka firm oferuje spływy kajakowe z Warszawy do Modlina. Taki spływ trwa około 6 godzin i jest wspaniałą przygodą.

Plażę w Modlinie znajdziesz tutaj!

W bezpośrednim sąsiedztwie Twierdzy Modlin znajduję się również lotnisko Warszawa – Modlin. Aktualnie niestety tanie linie nie wykonują z niego połączeń krajowych. Sytuacja ta jednak często się zmienia. Zdarzały się przypadki, że jednodniową wycieczkę po Twierdzy Modlin mogli odbyć mieszkańcy Wrocławia, kupując bilety za kilkanaście złotych.

Pamiętaj, że zawsze chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Możesz do nas zadzwonić pod numer 888 424 888 (to telefon, biurowy więc odbieramy go w godzinach naszej pracy tj. 8.00 – 16.00). Odpowiadamy również na maile. Nasz adres to kontakt@twierdzamodlin.com.

Zapraszamy!