MŁODY FORTYFIKATOR

Pakiet dla grup zorganizowanych (dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat), w którym łączymy edukację historyczną ze świetną zabawą i czasem na świeżym powietrzu.

W cenie pakietu wejście na Wieżę Czerwoną oraz do Centrum Edukacji Historycznej pod opieką przewodnika.  Za dodatkową opłatą 200 zł z przyjemnością zorganizujemy ognisko.

Program wycieczki:

Spotykamy się pod Centrum Edukacji Historycznej Prochownia 197. Grupy powyżej 25 osób dzielone są na dwa zespoły i realizują niniejszy program na przemian. Uczestnicy poznają historię fortyfikacji, zrozumieją zasady działania konkretnych umocnień oraz nauczą się je rozpoznawać w terenie. 

 

Grupa I:

Zaczynamy od Centrum Edukacji Historycznej! 

Zwiedzamy obiekt w towarzystwie fantastycznego przewodnika. W obiekcie znajduje się wystawa multimedialna przybliżająca losy żołnierzy od momentu uzyskania przez Polskę niepodległości do wybuchu II Wojny Światowej. 

Podczas zajęć będziecie mogli przymierzyć historyczne umundurowanie wraz z nakryciami głowy i przenieść się w dawne czasy przy pomocy multimedialnego lustra. 

Po zwiedzeniu ekspozycji zapraszamy na warsztaty kreatywne pod nazwą „Młody fortyfikator” podczas, których dowiecie się jak budowano fortyfikacje oraz jakie były zadania ich poszczególnych elementów. Co więcej, podczas warsztatów zbudujecie Twierdzę według własnego projektu.

Grupa II:

Przejazd busem trwa około 1 godziny i odbywa się w towarzystwie audio-przewodnika. Podczas wyprawy po Twierdzy Modlin uczestnicy będą mogli zobaczyć następujące obiekty:

Wieża Czerwona – z dwóch tarasów widokowych możemy zobaczyć wyjątkową panoramę rozciągająca się na złączeniu dwóch rzek Wisły i Narwi oraz ruiny XIX wiecznego Spichlerza, a przy dobrej pogodzie można dojrzeć nawet Warszawę.

Wystawa pojazdów wojskowych – składa się z samochodów o przeznaczeniu militarnym. Jej wyjątkowość stanowią pojazdy o nietypowych funkcjach takie jak: szpital polowy, sala opatrunkowa, ciastownia, piekarnia.

Wieża Wodna – znajduje się na dziedzińcu koszar. Piękna neogotycka wieża to unikalny obiekt służący do aprowizacji żołnierzy w wodę. Zawiera wiele szczegółów architektonicznych i elementów oryginalnego wyposażenia.

Brama Kadetów – miejsce, w którym znajdowała się elitarna szkoła dla młodych mężczyzn. Jej absolwentami byli polscy bohaterowie, tacy jak Tadeusz Anders, Witold Urbanowicz czy Maciej Kalenkiewicz.

Brama Napoleona i Taras Bonaparte (taras widokowy) – znajduje się tuż nad Narwią. Na przeciwko spichlerza. Taras powstał na skutek modernizacji dawnego rosyjskiego stanowiska ogniowego, którego zadaniem było strzec twierdzę od strony rzeki.

Młody fortyfikator Twierdza Modlin
Mapa Twierdza Modlin

Dojazd i miejsce spotkania z przewodnikiem: Twierdza Modlin ul. Generała Józefa Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki (Modlin Twierdza).

Tutaj bezpiecznie zaparkujesz samochód lub rower. To również idealna lokalizacja na zbiórkę przed autokarem lub spotkanie z Waszym przewodnikiem.

Pamiętaj!