BEZPŁATNY PAKIET DLA AMBASADORÓW TWIERDZY MODLIN

Jeżeli jesteś nauczycielem lub organizatorem wycieczek i chciałbyś poznać niesamowite atrakcje, które czekają na Was w Twierdzy Modlin, zapraszamy!

Niniejszy pakiet jest w pełni bezpłatny, trwa 3 godziny i obejmuje trasę wycieczkową z Przewodnikiem.  Za dodatkową opłatą zapraszamy do rezerwacji obiadu w restauracji Stara Pralnia lub wynajęcia sali konferencyjnej w Hotelu Royal.

Program wycieczki:

– opowieść o historii Twierdzy Modlin
– umundurowanie wojskowe
– uzbrojenie wojskowe
– projekcja multimedialna dotycząca obrony Twierdzy Modlin w 1939r.
– historia dowódcy obrony Twierdzy Modlin
– symulator bombardowania
– gra interaktywna
 
Wycieczka po Twierdzy Modlin:
Zwiedzanie obiektu odbywa się w towarzystwie dedykowanego Przewodnika. Podczas wyprawy po Twierdzy Modlin uczestnicy będą mogli zobaczyć następujące obiekty:

Wieża Czerwona – z dwóch tarasów widokowych możemy zobaczyć wyjątkową panoramę rozciągająca się na złączeniu dwóch rzek Wisły i Narwi oraz ruiny XIX wiecznego Spichlerza, a przy dobrej pogodzie można dojrzeć nawet Warszawę.

Izby Żołnierskie – sprawdź i przekonaj się jak żyli żołnierze w największym garnizonie wojska polskiego po wybuchu II Wojny Światowej. Sale odwzorowują pomieszczenia żołnierzy i zawierają oryginalne wyposażenie.
 
Taras Bonaparte (taras widokowy) – znajduje się tuż nad Wisłą, na przeciwko spichlerza. Taras powstał na skutek modernizacji dawnego rosyjskiego stanowiska ogniowego, którego zadaniem było strzec twierdzę od
strony rzeki.

Wieża Wodna – znajduje się na dziedzińcu koszar. Piękna neogotycka wieża to unikalny obiekt służący do aprowizacji żołnierzy w wodę. Zawiera wiele szczegółów architektonicznych i elementów oryginalnego wyposażenia.
 
Areszt – carskie więzienie, do którego prowadzą podziemne korytarze.

Zapraszamy do rezerwacji miejsc na Wasze spotkanie z niesamowitą historią, które jest w pełni bezpłatnie dla nauczycieli i organizatorów wycieczek!

Dojazd i miejsce spotkania z przewodnikiem: Twierdza Modlin ul. Generała Józefa Bema 200C, 05-100 Modlin

Tutaj bezpiecznie zaparkujesz samochód lub rower. To również idealna lokalizacja na zbiórkę przed autokarem lub spotkanie z Waszym przewodnikiem.

Pamiętaj!