ODKRYJ TWIERDZĘ MODLIN Z NIEDŹWIEDZICĄ BAŚKĄ MURMAŃSKĄ

Pakiet dla dzieci do 10 lat, w którym łączymy edukację historyczną ze świetną zabawą i czasem na świeżym powietrzu.

W cenie pakietu wejście na Wieżę Czerwoną oraz do Centrum Edukacji Historycznej pod opieką Przewodnika oraz mały upominek. Za dodatkową opłatą 10 zł zdjęcia z niedźwiedzicą Baśką! Za dodatkową opłatą 200 zł z przyjemnością zorganizujemy ognisko (kiełbaski i pieczywo) lub poczęstunek grochówką wojskową.

Program wycieczki:

Spotykamy się pod Centrum Edukacji Historycznej „Modlin Prochownia”. Grupy powyżej 25 osób dzielone są na dwa zespoły i realizują niniejszy program w dwóch grupach. Poznajemy historię Baśki Murmańskiej, białej niedźwiedzicy służącej w Polskim Wojsku w Twierdzy Modlin.

 

Grupa I:

Zaczynamy od Centrum Edukacji Historycznej!

Zwiedzamy obiekt w towarzystwie fantastycznego Przewodnika. W obiekcie znajduje się wystawa multimedialna przybliżająca losy żołnierzy od momentu uzyskania przez Polskę niepodległości do wybuchu II Wojny Światowej.

Podczas zajęć będziecie mogli przymierzyć historyczne umundurowanie wraz z nakryciami głowy i przenieść się w dawne czasy przy pomocy multimedialnego lustra.

Po zwiedzeniu ekspozycji zapraszamy uczestników na warsztaty kreatywne „historia czapką pisana” podczas, których dowiecie się jak zmieniało się nakrycie głowy żołnierzy na przestrzeni lat oraz samodzielnie będziecie mogli wykonać tradycyjną rogatywkę.

Grupa II:

Zwiedzanie obiektu odbywa się w towarzystwie dedykowanego Przewodnika.
Podczas wyprawy po Twierdzy Modlin będziecie mogli zobaczyć następujące obiekty:

Wieża Czerwona – z dwóch tarasów widokowych możemy zobaczyć wyjątkową panoramę rozciągająca się na złączeniu dwóch rzek Wisły i Narwi oraz ruiny XIX wiecznego Spichlerza, a przy dobrej pogodzie można dojrzeć nawet Warszawę.

Wystawa pojazdów wojskowych – składa się z samochodów o przeznaczeniu militarnym. Jej wyjątkowość stanowią pojazdy o nietypowych funkcjach takie jak: szpital polowy, sala opatrunkowa, ciastkarnia, piekarnia.

Izby Żołnierskie – sprawdź i przekonaj się jak żyli żołnierze w największym garnizonie wojska polskiego po II Wojnie Światowej. Sale odwzorowują pomieszczenia żołnierzy i zawierają oryginalne wyposażenie.

Brama Napoleona i Taras Bonaparte (taras widokowy) – znajduje się tuż nad Wisłą, na przeciwko Spichlerza. Taras powstał na skutek modernizacji dawnego rosyjskiego stanowiska ogniowego, którego zadaniem było strzec twierdzę od strony rzeki.

Wieża Wodna – znajduje się na dziedzińcu koszar. Piękna neogotycka wieża to unikalny obiekt służący do aprowizacji żołnierzy w wodę. Zawiera wiele szczegółów architektonicznych i elementów oryginalnego wyposażenia.

Brama Kadetów – miejsce, w którym znajdowała się elitarna szkoła dla młodych mężczyzn. Jej absolwentami byli polscy bohaterowie, tacy jak Tadeusz Anders, Witold Urbanowicz czy Maciej Kalenkiewicz.

Dojazd i miejsce spotkania z przewodnikiem: Twierdza Modlin ul. Generała Józefa Bema 200C, 05-100 Modlin

Tutaj bezpiecznie zaparkujesz samochód lub rower. To również idealna lokalizacja na zbiórkę przed autokarem lub spotkanie z Waszym przewodnikiem.

Pamiętaj!