ODKRYJ TWIERDZĘ MODLIN Z PRZEWODNIKIEM

ODKRYJ TWIERDZĘ MODLIN Z PRZEWODNIKIEM (oferta dla grup zorganizowanych)

Jak zwiedzać Twierdzę Modlin? Najlepiej z przewodnikiem!

Twierdza Modlin to rozległy obszar. Nie jest możliwe poznanie tej fortyfikacji jednego dnia, dlatego podczas naszej wycieczki skupiamy się na sercu tej największej twierdzy w Europie – obwodzie wewnętrznym i koszarach obronnych. Nasza wycieczka prowadzi przez teren, który nie jest terenem ogólnodostępnym. Do wnętrza koszar można wejść jedynie z naszym przewodnikiem. 

Podczas wycieczki odwiedzimy najciekawsze obiekty Twierdzy Modlin i poznamy jej historię. Odwiedzimy również Muzeum Twierdzy Modlin oraz tarasy wiekowe na Wieży Czerwonej.  

 

Muzeum Twierdzy Modlin:

Zaczynamy od Muzeum Twierdzy Modlin! Zwiedzamy obiekt w towarzystwie fantastycznego Przewodnika. W obiekcie znajduje się wystawa multimedialna przybliżająca losy żołnierzy od momentu uzyskania przez Polskę niepodległości do wybuchu II Wojny Światowej. Podczas zajęć będziecie mogli przymierzyć historyczne umundurowanie wraz z nakryciami głowy i przenieść się w dawne czasy przy pomocy multimedialnego lustra.

Zwiedzanie prochowni potrwa około 1 godziny.

Wycieczka po Twierdzy Modlin:

Zwiedzanie obiektu trwa około 2 godziny i odbywa się w towarzystwie dedykowanego Przewodnika. Podczas wyprawy po Twierdzy Modlin uczestnicy będą mogli zobaczyć następujące obiekty:

Wieża Czerwona – z dwóch tarasów widokowych możemy zobaczyć wyjątkową panoramę rozciągająca się na złączeniu dwóch rzek Wisły i Narwi oraz ruiny XIX wiecznego Spichlerza, a przy dobrej pogodzie można dojrzeć nawet Warszawę.

Wystawa pojazdów wojskowych – składa się z samochodów o przeznaczeniu militarnym. Jej wyjątkowość stanowią pojazdy o nietypowych funkcjach takie jak: szpital polowy, sala opatrunkowa, ciastownia, piekarnia.

Izby Żołnierskie – sprawdź i przekonaj się jak żyli żołnierze w największym garnizonie wojska polskiego po II Wojnie Światowej. Sale odwzorowują pomieszczenia żołnierzy i zawierają oryginalne wyposażenie.

Brama Napoleona i Taras Bonaparte (taras widokowy) – znajduje się tuż nad Narwią. Na przeciwko spichlerza. Taras powstał na skutek modernizacji dawnego rosyjskiego stanowiska ogniowego, którego zadaniem było strzec twierdzę od strony rzeki.

Wieża Wodna – znajduje się na dziedzińcu koszar. Piękna neogotycka wieża to unikalny obiekt służący do aprowizacji żołnierzy w wodę. Zawiera wiele szczegółów architektonicznych i elementów oryginalnego wyposażenia.

Brama Kadetów – miejsce, w którym znajdowała się elitarna szkoła dla młodych mężczyzn. Jej absolwentami byli polscy bohaterowie, tacy jak Tadeusz Anders, Witold Urbanowicz czy Maciej Kalenkiewicz.

Odwiedź Twierdzę Modlin, militarną perłę Europy!
Zapraszamy do rezerwacji miejsc na spotkanie z niesamowitą historią

Dojazd i miejsce spotkania z przewodnikiem: Twierdza Modlin ul. generała Józefa Bema 200C, 05-160 Modlin

Tutaj bezpiecznie zaparkujesz samochód lub rower. To również idealna lokalizacja na zbiórkę przed autokarem lub spotkanie z Waszym przewodnikiem.

Pamiętaj!