Test

ODKRYJ TWIERDZĘ MODLIN Z PRZEWODNIKIEM (oferta dla grup zorganizowanych)

Jak zwiedzać Twierdzę Modlin? Najlepiej z przewodnikiem!

Twierdza Modlin to rozległy obszar. Nie jest możliwe poznanie tej fortyfikacji jednego dnia, dlatego podczas naszej wycieczki skupiamy się na sercu tej największej twierdzy w Europie – obwodzie wewnętrznym i koszarach obronnych. Nasza wycieczka prowadzi przez teren, który nie jest terenem ogólnodostępnym. Do wnętrza koszar można wejść jedynie z naszym przewodnikiem. 

Podczas wycieczki odwiedzimy najciekawsze obiekty Twierdzy Modlin i poznamy jej historię. Odwiedzimy również Centrum Edukacji Historycznej Prochownia 197 oraz tarasy wiekowe na Wieży Czerwonej.  


Centrum Edukacji Historycznej – Prochownia 197:

Zaczynamy od Centrum Edukacji Historycznej! Zwiedzamy obiekt w towarzystwie fantastycznego Przewodnika W obiekcie znajduje się wystawa multimedialna przybliżająca losy żołnierzy od momentu uzyskania przez Polskę niepodległości do wybuchu II Wojny Światowej Podczas zajęć będziecie mogli przymierzyć historyczne umundurowanie wraz z nakryciami głowy i przenieść się w dawne czasy przy pomocy multimedialnego lustra.

Zwiedzanie prochowni potrwa około 2 godzin.

Wycieczka po Twierdzy Modlin:

Zwiedzanie obiektu trwa około 2 godziny i odbywa się w towarzystwie dedykowanego Przewodnika. Podczas wyprawy po Twierdzy Modlin uczestnicy będą mogli zobaczyć następujące obiekty:

Wieża Czerwona – z dwóch tarasów widokowych możemy zobaczyć wyjątkową panoramę rozciągająca się na złączeniu dwóch rzek Wisły i Narwi oraz ruiny XIX wiecznego Spichlerza, a przy dobrej pogodzie można dojrzeć nawet Warszawę.

Wystawa pojazdów wojskowych – składa się z samochodów o przeznaczeniu militarnym. Jej wyjątkowość stanowią pojazdy o nietypowych funkcjach takie jak: szpital polowy, sala opatrunkowa, ciastkarnia, piekarnia.

Izby Żołnierskie – sprawdź i przekonaj się jak żyli żołnierze w największym garnizonie wojska polskiego po II Wojnie Światowej. Sale odwzorowują pomieszczenia żołnierzy i zawierają oryginalne wyposażenie.

Brama Napoleona i Taras Bonaparte (taras widokowy) – znajduje się tuż nad Wisłą. Na przeciwko spichlerza. Taras powstał na skutek modernizacji dawnego rosyjskiego stanowiska ogniowego, którego zadaniem było strzec twierdzę od strony rzeki.

Wieża Wodna – znajduje się na dziedzińcu koszar. Piękna neogotycka wieża to unikalny obiekt służący do aprowizacji żołnierzy w wodę. Zawiera wiele szczegółów architektonicznych i elementów oryginalnego wyposażenia.

Brama Kadetów – miejsce, w którym znajdowała się elitarna szkoła dla młodych mężczyzn. Jej absolwentami byli polscy bohaterowie, tacy jak Tadeusz Anders, Witold Urbanowicz czy Maciej Kalenkiewicz.

Dojazd i miejsce spotkania z przewodnikiem: Twierdza Modlin ul. Generała Józefa Bema 200C, 05-100 Modlin

Tutaj bezpiecznie zaparkujesz samochód lub rower. To również idealna lokalizacja na zbiórkę przed autokarem lub spotkanie z Waszym przewodnikiem.

Pamiętaj!