DZIEŃ REKRUTA

Pakiet dla grup zorganizowanych (dzieci i młodzież od 15 lat), w którym łączymy edukację historyczną ze świetną zabawą i czasem na świeżym powietrzu.

W cenie pakietu wejście na Wieżę Czerwoną oraz do Centrum Edukacji Historycznej pod opieką przewodnika. Za dodatkową opłatą 200 zł z przyjemnością̨ zorganizujemy ognisko.

Program wycieczki:

Spotykamy się pod Centrum Edukacji Historycznej Prochownia 197. Grupy powyżej 25 osób dzielone są na dwa zespoły i realizują niniejszy program na przemian. Poznajemy historię Obrony Modlina w 39r. oraz różne wojskowe specjalizacje.

Grupa I:

Zaczynamy od Centrum Edukacji Historycznej, które zwiedzamy pod opieką dedykowanego Przewodnika. W obiekcie znajduje się wystawa multimedialna przybliżająca losy żołnierzy od momentu uzyskania przez Polskę niepodległości do wybuchu II Wojny Światowej. Podczas zajęć będziecie mogli przymierzyć historyczne umundurowanie wraz z nakryciami głowy i przenieść się w dawne czasy przy pomocy multimedialnego lustra.

Po zwiedzeniu ekspozycji zapraszamy na warsztaty pod nazwą „Dzień rekruta”  podczas których poznacie różne wojskowe specjalizacje. W ramach warsztatów odbędą się: turniej strzelecki, pokonywanie pola minowego i zajęcia z łączności.

Zwiedzanie Twierdza Modlin

Grupa II:

Przejazd busem trwa około 1 godziny i odbywa się w towarzystwieaudioprzewodnika. Podczas wyprawy po Twierdzy Modlin uczestnicy będą mogli zobaczyć następujące obiekty:

Wieża Czerwona – z dwóch tarasów widokowych możemy zobaczyć wyjątkową panoramę rozciągająca się na złączeniu dwóch rzek Wisły i Narwi oraz ruiny XIX wiecznego Spichlerza, a przy dobrej pogodzie można dojrzeć nawet Warszawę.

 

Wystawa pojazdów wojskowych – składa się z samochodów o przeznaczeniu militarnym. Jej wyjątkowość stanowią pojazdy o nietypowych funkcjach takie jak: szpital polowy, sala opatrunkowa, ciastkarnia, piekarnia.

 

Wieża Wodna – znajduje się na dziedzińcu koszar. Piękna neogotycka wieża to unikalny obiekt służący do aprowizacji żołnierzy w wodę. Zawiera wiele szczegółów architektonicznych i elementów oryginalnego wyposażenia.

 

Brama Kadetów – miejsce, w którym znajdowała się elitarna szkoła dla młodych mężczyzn. Jej absolwentami byli polscy bohaterowie, tacy jak Tadeusz Anders, Witold Urbanowicz czy Maciej Kalenkiewicz.

 

Brama Napoleona i Taras Bonaparte (taras widokowy) – znajduje się tuż nad Narwią. Na przeciwko spichlerza. Taras powstał na skutek modernizacji dawnego rosyjskiego stanowiska ogniowego, którego zadaniem było strzec twierdzę od strony rzeki.

Zwiedzanie Twierdza Modlin

Dojazd i miejsce spotkania z przewodnikiem: Twierdza Modlin ul. Generała Józefa Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki (Modlin Twierdza).

Tutaj bezpiecznie zaparkujesz samochód lub rower. To również idealna lokalizacja na zbiórkę przed autokarem lub spotkanie z Waszym przewodnikiem.

Pamiętaj!