ZWIEDZANKO Z KADETAMI

Pakiet dla grup zorganizowanych (dzieci do 10 lat), w którym łączymy edukację historyczną ze świetną zabawą i czasem na świeżym powietrzu.

W cenie pakietu wejście na Wieżę Czerwoną oraz do Centrum Edukacji Historycznej pod opieką przewodnika.  Za dodatkową opłatą 350 zł z przyjemnością zorganizujemy ognisko.

Program wycieczki:

Spotykamy się pod Centrum Edukacji Historycznej Prochownia 197. Grupy powyżej 25 osób dzielone są na dwa zespoły i realizują niniejszy program na przemian. Poznajemy historię bohaterskich uczniów Korpusu Kadetów w Twierdzy Modlin.

Grupa I:

Zaczynamy od Centrum Edukacji Historycznej!

Zwiedzamy obiekt w towarzystwie fantastycznego przewodnika. W obiekcie znajduje się wystawa multimedialna przybliżająca losy żołnierzy od momentu uzyskania przez Polskę niepodległości do wybuchu II Wojny Światowej.

Podczas zajęć będziecie mogli przymierzyć historyczne umundurowanie wraz z nakryciami głowy i przenieść się w dawne czasy przy pomocy multimedialnego lustra.

Po zwiedzeniu ekspozycji zapraszamy uczestników na warsztaty podczas których samodzielnie wykonacie odznaki kadeckie i dowiecie się jak wyglądała nauka w Korpusie Kadetów.  

Grupa II:

Zwiedzanie obiektu odbywa się w towarzystwie dedykowanego przewodnika.
Podczas wyprawy po Twierdzy Modlin będziecie  rozwiązywali zagadki, poznawali kadeckie życie w modlińskich koszarach oraz  zobaczycie następujące obiekty:

Wieża Czerwona – z dwóch tarasów widokowych możemy zobaczyć wyjątkową panoramę rozciągająca się na złączeniu dwóch rzek Wisły i Narwi oraz ruiny XIX wiecznego Spichlerza, a przy dobrej pogodzie można dojrzeć nawet Warszawę.

Wystawa pojazdów wojskowych – składa się z samochodów o przeznaczeniu militarnym. Jej wyjątkowość stanowią pojazdy o nietypowych funkcjach takie jak: szpital polowy, sala opatrunkowa, ciastkarnia, piekarnia.

Izby Żołnierskie – sprawdź i przekonaj się jak żyli żołnierze w największym garnizonie wojska polskiego po II Wojnie Światowej. Sale odwzorowują pomieszczenia żołnierzy.

Wieża Wodna – znajduje się na dziedzińcu koszar. Piękna neogotycka wieża to unikalny obiekt służący do aprowizacji żołnierzy w wodę. Zawiera wiele szczegółów architektonicznych i elementów oryginalnego wyposażenia.

Brama Kadetów – miejsce, w którym znajdowała się elitarna szkoła dla młodych mężczyzn. Jej absolwentami byli polscy bohaterowie, tacy jak Tadeusz Anders, Witold Urbanowicz czy Maciej Kalenkiewicz.

Zwiedzanie Twierdza Modlin

Dojazd i miejsce spotkania z przewodnikiem: Twierdza Modlin ul. Generała Józefa Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki (Modlin Twierdza).

Tutaj bezpiecznie zaparkujesz samochód lub rower. To również idealna lokalizacja na zbiórkę przed autokarem lub spotkanie z Waszym przewodnikiem.

Pamiętaj!