ZWIEDZANIE DLA DZIECI

Pakiet dla grup zorganizowanych (dzieci do 10 lat), w którym łączymy edukację historyczną ze świetną zabawą i czasem na świeżym powietrzu.

W cenie pakietu wejście na Wieżę Czerwoną oraz do Muzeum Twierdzy Modlin pod opieką przewodnika.  Za dodatkową opłatą z przyjemnością zorganizujemy ognisko.

Program wycieczki:

Spotykamy się w Muzeum Twierdzy Modlin. Grupy powyżej 25 osób dzielone są na dwa zespoły i realizują niniejszy program na przemian. Poznajemy historię bohaterskich uczniów Korpusu Kadetów w Twierdzy Modlin.

 

Grupa I:

Zaczynamy od Muzeum Twierdzy Modlin!

Zwiedzamy obiekt w towarzystwie fantastycznego przewodnika. W obiekcie znajduje się wystawa multimedialna przybliżająca losy żołnierzy od momentu uzyskania przez Polskę niepodległości do wybuchu II Wojny Światowej.

Podczas zajęć będziecie mogli przymierzyć historyczne umundurowanie wraz z nakryciami głowy i przenieść się w dawne czasy przy pomocy multimedialnego lustra.

Po zwiedzeniu ekspozycji zapraszamy uczestników na warsztaty podczas których samodzielnie wykonacie odznaki kadeckie i dowiecie się jak wyglądała nauka w Korpusie Kadetów.  

Grupa II:

Zwiedzanie obiektu odbywa się w towarzystwie dedykowanego przewodnika.
Podczas wyprawy po Twierdzy Modlin będziecie  rozwiązywali zagadki, poznawali kadeckie życie w modlińskich koszarach oraz  zobaczycie następujące obiekty:

Wieża Czerwona – z dwóch tarasów widokowych możemy zobaczyć wyjątkową panoramę rozciągająca się na złączeniu dwóch rzek Wisły i Narwi oraz ruiny XIX wiecznego Spichlerza, a przy dobrej pogodzie można dojrzeć nawet Warszawę.

Wystawa pojazdów wojskowych – składa się z samochodów o przeznaczeniu militarnym. Jej wyjątkowość stanowią pojazdy o nietypowych funkcjach takie jak: szpital polowy, sala opatrunkowa, ciastkarnia, piekarnia.

Izby Żołnierskie – sprawdź i przekonaj się jak żyli żołnierze w największym garnizonie wojska polskiego po II Wojnie Światowej. Sale odwzorowują pomieszczenia żołnierzy.

Wieża Wodna – znajduje się na dziedzińcu koszar. Piękna neogotycka wieża to unikalny obiekt służący do aprowizacji żołnierzy w wodę. Zawiera wiele szczegółów architektonicznych i elementów oryginalnego wyposażenia.

Brama Kadetów – miejsce, w którym znajdowała się elitarna szkoła dla młodych mężczyzn. Jej absolwentami byli polscy bohaterowie, tacy jak Tadeusz Anders, Witold Urbanowicz czy Maciej Kalenkiewicz.

Zwiedzanie Twierdza Modlin

Odwiedź Twierdzę Modlin, militarną perłę Europy!
Zapraszamy do rezerwacji miejsc na spotkanie z niesamowitą historią

Dojazd i miejsce spotkania z przewodnikiem: Twierdza Modlin ul. Generała Józefa Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki (Modlin Twierdza).

Tutaj bezpiecznie zaparkujesz samochód lub rower. To również idealna lokalizacja na zbiórkę przed autokarem lub spotkanie z Waszym przewodnikiem.

Pamiętaj!

KONTAKT
+48 888 424 888
kontakt@twierdzamodlin.com

5/5