PRZEJAŻDŻKA Z HISTORIĄ

PRZEJAŻDŻKA Z HISTORIĄ (oferta dla grup zorganizowanych)

Jak zwiedzać Twierdzę Modlin? Najlepiej z przewodnikiem!

Jedną z największych twierdz na świecie możesz zwiedzić teraz poruszając się po całym kompleksie naszym eko-busem. Pojazdy zabierają na pokład 14 osób i poruszają się trasą obejmującą miejsca niedostępne dla turystów. Lektor zapozna Was z historią obiektów budowanych przez Francuzów, Rosjan i Polaków. Przejazd eko-busem to najszybsza i najwygodniejsza forma zwiedzania Twierdzy Modlin. Czas przejazdu to około 50 minut. 

 
Busy elektryczne Modlin

Centrum Edukacji Historycznej – Prochownia 197:

Zaczynamy od Centrum Edukacji Historycznej! Zwiedzamy obiekt w towarzystwie fantastycznego Przewodnika. W obiekcie znajduje się wystawa multimedialna przybliżająca losy żołnierzy od momentu uzyskania przez Polskę niepodległości do wybuchu II Wojny Światowej. Podczas zajęć będziecie mogli przymierzyć historyczne umundurowanie wraz z nakryciami głowy i przenieść się w dawne czasy przy pomocy multimedialnego lustra.

Zwiedzanie prochowni potrwa około 1 godziny.

Wycieczka po Twierdzy Modlin:

Zwiedzanie obiektu trwa około 1 godziny i odbywa się w towarzystwie dedykowanego Przewodnika. Podczas wyprawy po Twierdzy Modlin uczestnicy będą mogli zobaczyć następujące obiekty:

Wieża Czerwona – z dwóch tarasów widokowych możemy zobaczyć wyjątkową panoramę rozciągająca się na złączeniu dwóch rzek Wisły i Narwi oraz ruiny XIX wiecznego Spichlerza, a przy dobrej pogodzie można dojrzeć nawet Warszawę.

Wystawa pojazdów wojskowych – składa się z samochodów o przeznaczeniu militarnym. Jej wyjątkowość stanowią pojazdy o nietypowych funkcjach takie jak: szpital polowy, sala opatrunkowa, ciastownia, piekarnia.

Brama Napoleona i Taras Bonaparte (taras widokowy) – znajduje się tuż nad Narwią. Na przeciwko spichlerza. Taras powstał na skutek modernizacji dawnego rosyjskiego stanowiska ogniowego, którego zadaniem było strzec twierdzę od strony rzeki.

Wieża Wodna – znajduje się na dziedzińcu koszar. Piękna neogotycka wieża to unikalny obiekt służący do aprowizacji żołnierzy w wodę. Zawiera wiele szczegółów architektonicznych i elementów oryginalnego wyposażenia.

Brama Kadetów – miejsce, w którym znajdowała się elitarna szkoła dla młodych mężczyzn. Jej absolwentami byli polscy bohaterowie, tacy jak Tadeusz Anders, Witold Urbanowicz czy Maciej Kalenkiewicz.

Dojazd i miejsce spotkania z przewodnikiem: Twierdza Modlin ul. generała Józefa Bema 200C, 05-160 Modlin

Tutaj bezpiecznie zaparkujesz samochód lub rower. To również idealna lokalizacja na zbiórkę przed autokarem lub spotkanie z Waszym przewodnikiem.

Pamiętaj!