160. rocznica Powstania Styczniowego

Zapraszamy do udziału w obchodach 160. rocznicy Powstania Styczniowego.

W imieniu Jacka Kowalskiego – Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego i Sebastiana Sosińskiego – Dyrektora Obiektu Twierdza Modlin, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Program wydarzenia:

20 stycznia 2023

19.00 – Odkryj Twierdze Modlin noca, Powstanie Styczniowe. None zwiedzanie z przewodnikiem po niedostepnych na co dzień obiektach Twierdzy Modlin mających związek z Powstaniem Styczniowym (Centrum Edukacji Historycznej, ul. Gen. J. Bema 200C, wydarzenie płatne, obowiązują zapisy. WIĘCEJ INFORMACJI / ZAPISY

22 stycznia 2023

  • 12.00 – Spotkanie z historią. O związkach Twierdzy Modlin z Powstaniem Styczniowym opowie dr Piotr Oleńczak (Wieża Czerwona, ul. Gen. J. Bema 200C)
  • 13.00-15.00 – wycieczka po niedostępnych na co dzień obiektach Twierdzy Modlin związanych z Powstaniem Styczniowym z przewodniczką Elżbietą Wiercińską. (Wieża Czerwona, ul. Gen. J. Bema 200C)
  • 18:00 – Msza Sw. w kosciele p.w. Sw. Barbary, przemarsz i złożenie kwiatów w Kaplicy Powstańców Styczniowych, poczęstunek wojskowa grochówka

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia:
Miasto Nowy Dwór Mazowiecki
Modlin sp. z o.o.
Fundacja Nasza Historia
Parafia p.w. św. Barbary w Modlinie Twierdzy
Tygodnik Nowodworski
Gazeta Nowodworska
Wirtualny Nowy Dwór
Ochotnicza Straż Pożarna – Ratownictwo Wodne