Veolia! Witamy w zespole!

W ważnym dla Polaków zabytku – Twierdzy Modlin zostanie rozbudowana instalacja ciepłownicza. Dzięki tej inwestycji wiele zabytkowych budynków zyska możliwość podłączenia do sieci ciepłowniczej. Skorzystają na tym również okoliczni mieszkańcy i środowisko.

 

11 stycznia br Veolia Północ, należąca do Grupy Veolia term i spółka Modlin Sp. z o.o., właściciel kompleksu dawnych koszar obronnych i wielu zabytkowych obiektów w Twierdzy Modlin, podpisały list intencyjny.  Współpraca zakłada wiele działań, których celem jest między innymi rozbudowa sieci ciepłowniczej i modernizacja infrastruktury Veolii Północ. Dzięki tej inwestycji zwiększy się możliwość przyłączania nowych odbiorców, a zastosowane technologie korzystnie wpłyną na środowisko.

 

– Inwestycja w Modlinie opiera się na rewitalizacji wyjątkowego obiektu, który wymaga współpracy wyjątkowych firm. Cieszę się, że dziś do naszego zespołu dołącza Veolia Północ – mówi Sebastian Sosiński, członek zarządu i dyrektor zarządzający spółki Modlin. Plany są długofalowe, jednak na pierwsze efekty współpracy nie trzeba będzie długo czekać. Jeszcze w tym roku nastąpi rozbudowa sieci ciepłowniczej i włączenie do niej pierwszych obiektów. W trakcie pracy wymienimy nieefektywne węzły cieplne i wygasimy działanie starych, wojskowych kotłowni – wyjaśnia Sebastian Sosiński

 

Inwestycja w Modlinie to wyjątkowe wyzwanie, bo nowa instalacja grzewcza zostanie zainstalowana na obszarze 100 hektarów.

 

Zapewnienie ciepła systemowego Twierdzy Modlin to ogromne wyzwanie dla Veolii Północ. Po pierwsze opracowana zostanie koncepcja kompleksowego zasilania obiektu, po drugie rozbudowana zostanie lokalna kotłownia w Modlinie. Co więcej, strategia Veolii zakłada odejście od węgla do roku 2030, a więc docelowo obiekty Twierdzy Modlin planujemy, że będą zasilane zieloną energią – deklaruje Janusz Panasiuk, prezes zarządu Veolii Północ.

 

Veolia od lat jest sprawdzonym dostawcą ciepła systemowego w Modlinie. Współpracuje także, między innymi z miejscowym portem lotniczym w tym mieście. W ważnym dla Polaków zabytku – Twierdzy Modlin zostanie rozbudowana instalacja ciepłownicza. Dzięki tej inwestycji wiele zabytkowych budynków zyska możliwość podłączenia do sieci ciepłowniczej. Skorzystają na tym również okoliczni mieszkańcy i środowisko.


Veolia od lat jest sprawdzonym dostawcą ciepła systemowego w Modlinie. Współpracuje także, między innymi z miejscowym portem lotniczym w tym mieście.